fbpx
Jak polubić ludzi
szczęśliwa,  wdzięczność

Jak polubić ludzi – 10 sposobów na zmianę nastawienia

Jak polubić ludzi skoro każdy cię denerwuje, nie rozumie i nie współczuje? Pomogę Ci zmienić nastawienie, zobaczyć pozytywne cechy.

Nie ja pierwsza i pewnie nie ostatnia czasem mam dosyć ludzi. Zamknąć się w czterech ścianach, wyłączyć wszystko, tzw. uciec w Bieszczady. Jak polubić ludzi ? Zacznij inaczej na nich patrzeć. Nie przez ocenianie, a docenianie. Jesteśmy inni, ale to jest piękne.

W tym wpisie chcę Ci pokazać, za co możesz lubić ludzi bardziej. Więcej o budowaniu relacji przejdź tędy.

nadzwyczajna Ela

Dziękuję za ludzi, za:

1. za dzieci – ich radość i energię i tysiąc pomysłów

jak polubić ludzi dzięki dzieciom

Uwielbiam szczery śmiech dziecka, nie ma nic piękniejszego. Nawet na ulicy, gdy przechodząc obok dziecko się uśmiecha, na moje twarzy uśmiech pojawia się automatycznie.

Dzieci to nie tylko wulkany energii, ale i pomysłów. Koc i krzesła stają się tajną bazą, książka – krainą wróżek, a karton papieru – zamkiem.

Weź kartkę papieru i kredki, flamastry, zakreślacze, długopisy, nawet gdyby to tylko miały by być czarny i niebieski i szary ołówek. Rysuj. To nie ma być ładne. To ma być Twoje. Rysuj szlaczki, chmurki, wyżyj się, bazgrząc.

2. za kobiety – pięknie być kobietą

Ostatnio gdzieś kątem ucha usłyszałam, że jedna pani z dużym brzuszkiem chciała, żeby urodził się jej syn, bo będzie miał w życiu łatwiej. Zastanawiam się, czy to prawda? Czy kobiety mają trudniej i czy w ogóle można tak porównywać? Bo idąc tym tokiem myślenia, to mężczyźni mają uboższe życie. Brak intuicji, 6 zmysłu, wyobraźni, niepodzielność uwagi. Po drugie, czy o to chodzi, żeby było łatwiej, czy piękniej? Poczytaj dalej o emocjach.

Doceniasz swoje zalety, talenty? Być może tylko widzisz, że ktoś jest silniejszy, sprytniejszy, lepszy od Ciebie? Czy porównujesz się, by się zdołować, czy inspirować i działać?

3. za mężczyzn – są tak różni od kobiet

Nie uważam się za słaba kobietę, ale nie widzę powodu, żeby się nadmiernie wysilać przy czymś, co mężczyzna zrobi w sekundę. I to nie tylko wbijanie gwoździ, bo to gdzie powieszę obraz wolę, żeby zależało ode mnie. Chodzi np. o odkurzanie podłóg. Mężczyźni to też wyśmienici kucharze. Wyobraźnię też jakąś muszą mieć, skoro panują nad smakami.

Opiekuńczy, są ostoją domowego ogniska. Wypisz więcej cech, z jakimi kojarzą Ci się mężczyźni. Nie idź jednak stereotypami, ale zrób to na podstawie swojej obserwacji. Dziś poprzyglądaj się mężczyznom, a na wieczór wróć do zadania.

4. za starszych ludzi – historie ich życia

Mój dziadek tworzył drzewo genealogiczne rodziny. Rozmawiał z krewnymi, robił notatki, rozrysowywał to graficznie. Opowiadał przy tym niesamowite historie, pochłanialiśmy je.

Kiedyś w kościele, takim z czerwonej cegły, z wysokimi wieżami, z 1908 roku zagadnęła mnie staruszka. Myślałam sobie, czego może chcieć? Opowiedziała mi swoja historię związana z tym kościołem. Jako dziewczynka była w nim przetrzymywana podczas II wojny światowej. Pamiętała, jak wtedy z mamą i innymi ludźmi kucali przy ścianach, a żołnierze straszyli bronią.

Historie ludzi nas uczą, możesz z nich wyciągać wnioski, zmieniać patrzenie na świat. Pamiętasz historie innych?

5. za naukowców – wielkie umysły i ich odkrycia

Dla mnie naukowcy są zagadką. Nie wiem, czy to stereotyp, ale jak naukowiec to od razu mam dwa słowa: odkrywca i szaleniec. Jakby ich własny, niestandardowy tok myślenia, prowadzący do dokonania czegoś nowego, gubił ich w codzienności. Gdyby ich nie było, nie mielibyśmy internetu, ale i elektrycznego ogrzewania, światła, ciepłej wody z kranu i lekarstw.

Jaką Ty masz wizję naukowców? Kiedy trzymasz w ręku komórkę to myślisz, że jakiś bardzo otwarty umysł to tworzył i gdyby nie on, to… no właśnie, co? Polecam obejrzeć „Piękny umysł” z 2001 r. o genialnym matematyku Johnie Nash.

Co daje wdzięczność

6. za pisarzy i poetów – umieją ubrać w słowa niewypowiedziane

Uwielbiam czytać książki. Wejść w ten świat, poznawać każdego bohatera, rysować go w swojej wyobraźni, czuć jego emocje, razem z nim się cieszyć i drżeć ze strachu. Film też co prawda wzbudza emocje, ale nie ma wtedy takiej pracy wyobraźni, oglądanie jest bardziej bierne od czytania. Lubię powieści obyczajowe – proste codzienne życie. Kryminały też czytam. Odgadywanie przed bohaterem to najlepsza zabawa. Interesujesz się książkami, poczytaj 10 korzyści czytania książek.

Twój ulubiony pisarz? Rodzaj książek? Nawet jeśli to są te z obrazkami, to czy to komiksy, zdjęcia czy obrazy?

7. za dentystów – dają ulgę w bólu zębów

jak polubić ludzi – bo dentyści to tez ludzie

Jestem jeszcze z tych czasów, co mają traumę dentystyczną. Dziury miałam w zębach jak w płocie. Babcia prowadzała mnie do dentysty. W nagrodę chodziłyśmy na lody – to najprzyjemniejsza część wspomnień dentystycznych – babcia i lody.

Teraz tak się boje borowania, że prewencyjnie chodzę na kontrolę raz do roku. Chociaż się boję, to cieszę się, że są dentyści.

Myślałaś kiedyś nad tym, że gdy nie było dentystów, to z tym bólem zęba się chodziło i chodziło? A jest gorszy ból od bólu zęba?

8. za pielęgniarki – obecność to nie tylko wykonywanie czynności

Pamiętam, w dzieciństwie wiele razy byłam w szpitalu. Nie kojarzę lekarzy, którzy byli wielkimi ważnymi ludźmi, ale pamiętam pielęgniarki, które były z nami cały czas. Z uśmiechem, rozmową, zabawą. Były dla nas, a nie tylko by sprawdzić kroplówkę. Niedawno też chodziłam do zabiegowego na serię zastrzyków. Pielęgniarka była tak sympatyczna i tak mnie zagadywała, że zastrzyki prawie nie bolały.

Miałaś na pewno do czynienia z pielęgniarkami. Jak je wspominasz?

9. za psychologów – bo pomagają spojrzeć z dystansu na siebie

Ja się z tym nie obnoszę, ale i nie kryję. Miałam w swoim życiu kilka sesji z psychologami. Zmieniły wiele w moim życiu na plus. Szłam z konkretnymi problemami. Pomagało mi mówienie na głos o swoich problemach, to, że ktoś mnie słucha. Czasem ich podchwytliwe pytania wyprowadzały mnie z równowagi, ale to pokazywało przy czym są moje emocje. Psycholog najlepiej pomoże Ci jak polubić ludzi .

Jak patrzysz na psychologów? Są tylko dla „wariatów”?

10. za lekarzy – pomagają być zdrowym

Po różnych lekarzach chodziłam. Nie to, żebym była ich fanką. Jedni bardziej mi pomagali, inni mniej. Zawsze jednak czegoś więcej się dowiedziałam. Tyle lat wykształcenia, specjalizacje, cierpliwość do pacjentów.

Gdy siedząc pod gabinetem, tylko się niecierpliwisz, czy też doceniasz wiedzę specjalistów?

Co daje wdzięczność? Poczytaj dalej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co daje wdzięczność
POBIERZ TERAZ GRATIS