fbpx
Jak spelnic nierealne marzenia
hobby,  spełniona

Jak spełnić nierealne marzenia? Tak jak ja spełniłam swoje.

Jak spełnić nierealne marzenia? Po pierwsze nie ma nierealnych marzeń. Uczyń je realnymi. Historia o dinozaurach i żaglowcach.

.

Czy tętno Ci przyspiesza na myśl o pewnych doznaniach i na widok niektórych rzeczy? Na pewno jest w Tobie taka cząstka, która żyjąc w rutynie zadań i na co dzień zapominając, że masz w sobie jakiekolwiek marzenia (bo gdzieżby żyjąc w szarym bloku, można było marzyć o rafach koralowych), dostaje skrzydeł w jednej chwili.

Co to jest takiego dla Ciebie?

Dziś czas na spełnianie marzeń, pomożemy im urzeczywistnić się w Twoim życiu.  

Wielkie marzenia skrojone na Twoją miarę

Marzysz o żaglowcach, locie paralotnią, zamkach nad Loarą? Każde hobby jest możliwe, uwierz mi. I nie, nie kiwaj teraz głową, że nie mam racji. Zrealizujesz je, ale w swoim tempie i na miarę swoich możliwości. Co zrobić, gdy wybierzesz dla siebie rzadko spotykane hobby? Przejdź do wpisu Jak pogłębiać niszowe hobby.

Wiesz, że większe szczęście daje nam przygotowywanie do wyprawy niż same wakacje?

Znam takich ludzi, którzy nie kupują wakacji „last minute”, bo brak czasu na przygotowanie wyprawy odbiera im prawie całą przyjemność z urlopu.

Szykujesz się do wyjazdu. Uruchamiasz marzenia, czytasz o nadzwyczajnych miejscach, pysznych potrawach. Planujesz całą wyprawę, przeglądasz strony, zachwycasz się zdjęciami. Trudno popsuć Ci humor. Poświęcasz dużo czasu planom. Całą sobą jesteś w tej wyprawie. Nawet weekend może stać się wyprawą życia. Wiąże się to też z życiem chwilą obecną, planujesz wyjazd – całą sobą jesteś zaangażowana w przygotowania.

Tak samo, jak przygotowujesz się na wakacje, realizujesz swoje wielkie hobby.

Moje wielkie marzenie – potencjalnie nie do zrealizowania

Dinozaury? Jako dziecko marzyłam o tym, by zobaczyć dinozaury. Początek lat 90 ubiegłego wieku (brzmi to tak, jakbym żyła w czasach wspomnianych dinozaurów), panuje moda na albumy z naklejkami. Kolekcja naklejek z dinozaurami. Zbieram, czytam o tych stworach. Internet jeszcze nie jest wszechobecny, więc szukam wiedzy w książkach.

Kilka lat później pojawia się w kinach „Jurassic Park”. Znasz? Pamiętasz? To wszystko, co sobie wyobrażałam, widzę teraz na wielkim ekranie. Radość ogromna, wrażenie niezapomniane, zwłaszcza, że film jest straszny. Moje marzenia spełnione… Okazuje się, że jednak nie. Czeka mnie coś jeszcze piękniejszego.

Stanęłam z nimi oko w oko

Jak spelnic nierealne marzenia

Kilka lat temu pojechałam do Londynu. Odwiedziłam Muzeum Historii Naturalnej (Natural Museum of History). Wiesz, co tam zobaczyłam?

Wchodzę do głównego holu, a tam ogromny dinozaur!

Część muzeum poświęcona jest dinozaurom, są tam szkielety i makiety, odtworzone w prawdziwych wymiarach. Mogłam podejść, dotknąć. Wszystkie te lata marzeń, interesowania się – i są, stoją przede mną! To, co niemożliwe, stało się!

Nawet teraz, jak to sobie przypominam, to serducho mi przyspiesza.

Gdy zaczęłam się interesować dinozaurami, nie wiedziałam, że jest takie muzeum. Marzyłam o nich, choć logicznym wydawało się, że niemożliwe będzie je zobaczyć.

Twoje wielkie marzenie

Teraz Twoja kolej. Teraz już odważniej, proszę Cię.

Co wielkiego chcesz robić? Jest coś takiego?

Jeśli tak, to sprawmy, by stało się realne. Żaglowce? Nie chodzi tu o rejs każdego dnia, ale o jeden, ten wymarzony. Da się.

Zacznij interesować się żaglowcami, czytaj o nich, zbieraj albumy, przeglądaj w internecie relacje ze zlotów żaglowców. To wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Już samo czytanie i oglądanie wzbudzi w Tobie pozytywne emocje, zaczniesz emanować energią. Zgłębiasz wiedzę, z czasem i wśród znajomych jesteś rozpoznawana jako spec od żaglowców. Wierz mi, to wielka radość.

I czekaj, zagłębiaj i rozglądaj się. Wcześniej pisałam o tym, jak odnaleźć swoje marzenia w książkach. Jeśli zaczniesz się rozglądać wokół siebie, pojawi się możliwość, abyś stanęła twarzą w twarz z wielkim żaglowcem. Życie samo nam podpowiada, jak spełnić nierealne marzenia. Pojawią się okoliczności, które wbrew wszelkim „nie” na tę chwilę, pozwolą Ci zrealizować największe marzenie – rejs żaglowcem.

Życzę Ci powodzenia w spotkaniu z Twoim marzeniem.

szczęśliwego spełniania marzeń,

nad-zwyczajna Ela

Jak spełnić nierealne marzenia

Pobierz grafikę klikając prawym przyciskiem myszki, a następnie wybierz „zapisz obraz jako …”.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co daje wdzięczność
POBIERZ TERAZ GRATIS