fbpx
jak wybrac hobby
hobby,  spełniona

jak wybrać hobby, gdy nie czujesz się uzdolniona

Chcesz mieć hobby? Ciągle jednak brak Ci czasu, miejsca, możliwości, pieniędzy? Zaradzimy temu. Pomogę Ci, jak wybrać hobby, które będzie dla Ciebie idealne.

.

Gdy wiesz dokładnie, jaka jest Twoja pasja, jesteś szczęściarą. Pół drogi za Tobą. Teraz tylko realizować swoją pasję. Ale skoro znalazłaś się na tej stronie, podejrzewam, że albo masz ich wiele i nie wiesz, od której zacząć, albo jeszcze nie poczułaś, co jest Twoim azylem.

W tym wpisie znajdziesz Listę prostych i tanich hobby. Czytałaś? Warto zajrzeć.

Pierwsze kroki, jak wybrać hobby

Na początku to może przerażać, bo ponoć najtrudniejszy pierwszy krok, czyli ogarnąć chaos w głowie. Zacznij od swojej listy. Tak ja przy wielu Twoich planach, zrobienie listy pomaga w uporządkowaniu rozbieganych myśli.

Wypisz to, co Cię poruszy, co wzbudzi jakiekolwiek uczucie. Nie ograniczaj się, wręcz przeciwnie, rozdrabniaj jak tylko możesz. Pisz kilka wariantów każdego hobby. Potem będziemy się zastanawiać, co z tym dalej.

Skorzystaj też z podpowiedzi, które przygotowałam dla Ciebie Lista hobby.

Gdy masz już długą listę zainteresowań, poddaj je poniższej weryfikacji. Poniższe podpowiedzi pomogą Ci znaleźć realne do Twoich możliwości hobby. Takie, które spokojnie możesz realizować w warunkach blokowego mieszkania, nie narażać nikogo, ani tez nie nadszarpywać swojego budżetu.

Wybierz coś, co będzie dla Ciebie wyzwaniem

Hobby, pasja to radość odkrywania i rozwoju własnych umiejętności. Dzięki niemu powinnaś się rozwijać. Jeśli już trochę szyjesz, znasz podstawy, to co rusz szukaj bardziej skomplikowanych wykrojów, a może nawet sama je rysuj.

Nie osiadaj na laurach szyciem worków na kapcie, no chyba, żeby były one z uszami, noskami czy wyszywane z postacie Disneya. Powoli, ale konsekwentnie podnoś sobie coraz wyżej poprzeczkę.

Nie poczujesz się zniechęcona, a wręcz przeszyje Cię dreszczyk emocji, jak podróż w nieznane. W końcu idzie tu o jedyną w swoim rodzaju sukienkę, idealnie dopasowaną do Twojej figury.

Hobby, do którego Cię ciągnie

Czujesz, że masz ku czemuś pewne predyspozycje? Wszyscy za każdym razem mówią, że ładnie śpiewasz? Spróbuj się tym zająć intensywniej.

Z kolei, gdy fałszujesz na całego, bardzo dużo wysiłku włożysz w to, żeby śpiewać tak, żeby to było znośne. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie temu, byś, pomimo fałszowania, śpiewała, jeśli to od zawsze jest Twoim marzeniem. Przygotuj się jednak na ogrom pracy.

Hobby to coś ponadobowiązkowego. Gdy będziesz mieć więcej obowiązków, łatwiej Ci odpuścić sobie hobby, które wymaga stałego przełamywania się, niż to, które sprawia przyjemność.

Co zrobić, gdy wybierzesz dla siebie niszowe hobby? Przejdź do wpisu Jak pogłębiać niszowe hobby.

Gdy masz marzenie, które wbrew wszelkiemu zdrowemu rozsądkowi chcesz realizować, czyli jest drogie jak pałac, wielkie jak transatlantyk i czasochłonne jak wyszywanie obrusa. Gdy śnisz o czymś, ale w sumie to nic z tym nie robisz, bo wiesz, że i tak się nie spełni. We wpisie Jak spełnić nierealne marzenia pokażę Ci na swoim przykładzie, że to może się udać.

Czy Twoje hobby wymaga wielu przygotowań?

Masz rodzinę, pracę, tyle zadań w ciągu dnia. Zabiegana rzeczywistość. Malowanie farbami olejnymi wymaga rozłożenia sztalugi, farb, trzymania z daleka dzieci. Wysiłek większy od samego malowania. Na początek zacznij od rysowania kredkami pastelowymi. Niewielkie ewentualne straty, a rodzina też może przy okazji rozwijać swoje talenty malarskie. Po czym szybko wkładasz kredki do pudełka, pracę swoją i pociech do teczki. Jak wybrać hobby szybkie, to tylko takie. Ty się realizujesz, większe prawdopodobieństwo, że znajdziesz na to czas i sprzyjające okoliczności.

Ciągle wątpliwości, że nie jesteś w niczym szczególnie uzdolniona? A kto Ci każe być ekspertem w hobby? Poczytaj, jak ja podchodzę do amatorskiego hobby.

życzę Ci szczęśliwego spełniania marzeń,

nad-zwyczajna Ela

jak wybrać hobby

Pobierz grafikę klikając prawym przyciskiem myszki, a następnie wybierz „zapisz obraz jako …”.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co daje wdzięczność
POBIERZ TERAZ GRATIS