fbpx
kobiece hobby lista
hobby,  spełniona

kobiece hobby – kolorowe i kreatywne

kobiece hobby – makijaż, manicure, tworzenie biżuterii i układanie fryzur – odkryj to, co lubisz, w czym się dobrze czujesz i zaskocz każdego.

Długo się nad tym zastanawiałam, jak nazwać tą kategorię hobby. Co wspólnego mają ze sobą: makijaż, manicure, tworzenie biżuterii i układanie fryzur?

Każde z powyższych hobby można określić tymi cechami:

  • lepsze samopoczucie
  • energia kolorów
  • kreatywność tworzenia
  • i jeszcze, bardzo ważna cecha – oszczędność.

Bo nie uważam za hobby chodzenia do fryzjera, tylko samodzielne układanie nowej fryzury, czy eksperymenty z farbowaniem.

Tak samo w hobby nie chodzi o kupowanie gotowego wisiorka z bransoletką w komplecie, ale o wyszukanie najpiękniejszych paciorków i połączenie ich w wymarzony unikalny Tobie sposób.

Pomyśl, jaki wyrażą podziw znajome dla wzorków na paznokciach, gdy powiesz, że sama to zrobiłaś.

Kobiece hobby, bo jednak nadal najczęściej to kobiety robią sobie makijaż, manicure, próbują okiełznać swoje włosy i noszą biżuterię.

Zapraszam Cię teraz do kolorowej przygody. Może któreś z poniższych kobiecych hobby stanie się twoim.

nad-zwyczajna Ela

.

makijaż

Osobiście maluję się tylko do pracy i to raczej z konieczności i to delikatnie. Jak się nie pomaluję, to wszyscy pytają się mnie, czy się dobrze czuję, bo tak marnie wyglądam.

Znam jednak takie osoby, które potrafią się naprawdę ładnie umalować. Mają taki talent lub wyrobioną rękę i oko, że wiedzą co jak pomalować, żeby nie przedobrzyć, a wyciągnąć korzystne strony urody.

Sztuki makijażu nauczysz się najprędzej i najtaniej z You Tuba. Jest tam tez sporo recenzji palet – wiem, bo koleżanki czasem oglądają i wymieniają się opiniami.

Jeśli się nie malujesz, nie namawiam Cię do tego. To ma być hobby, a nie obowiązek, by sprostać jakimś wyimaginowanym standardom.

kobiece hobby

manicure

O ile w kwestii malowania się jest mi to obojętne, o tyle uwielbiam malować paznokcie. Malowałam już w końcowych klasach podstawówki – 7 i 8. W liceum z dziewczynami każdy paznokieć miałyśmy w innym kolorze. Przynosiłyśmy lakiery i wymieniałyśmy się nimi. Zapamiętałam tylko jeden – głęboki granat, bardzo go lubiłam.

Zostań specką od manicure francuskiego, czyli delikatny, ładnie podkreślający smukłość dłoni, ale za to wymaga dużej precyzji.

Łączenie kolorów to tez sztuka, a teraz moda, żeby na jednym ręku było kilka odcieni. Inni lubią na paznokciach, cienkim pędzelkiem rysować wzorki. Wszystko zależy ot Twojej wyobraźni. Dokładnie, tylko od wyobraźni, bo perfekcję osiągniesz z czasem, metodą prób i błędów. Jak nie wyjdzie, to pod ręka jest przecież zawsze zmywacz.

.

układanie fryzur

Nieudany manicure szybko zmyjesz, a co, gdy eksperyment z farbowanie włosów się nie uda? Dlatego boisz się próbować sama farbować?

Ja farbuję sama od ładnych kilku lat. Co prawda nie eksperymentuję, bo zawsze używam tego samego odcienia jednej firmy. Kilka razy za to asystowałam koleżance, która lubi sobie popróbować nowych odcieni, zmienić firmę.

To co będzie, gdy Ci nie wyjdzie? Kiedyś włosy farbowała mi fryzjerka. Nie pierwszy raz. Zdejmuje mi czepek, a włosy u nasady rude! A wyobraź sobie, że jestem szatynką i zawsze farbuje się na ciemny brąz i tak też miało być tym razem. Jednak z farbą poszło cos nie tak. Fryzjerka musiała farbować drugi raz, bo z takimi mocno rudymi bym na ulice nie wyszła. Ty zrobisz to samo, jak Ci nie wyjdzie, pofarbujesz kolejny raz.

kobiece hobby

… a miało być o układaniu fryzur….

Właśnie, a ja Ci tu opowiadam moje fryzjerskie historie.

Miałam ciocie, która nie wyszła z domu, bez ułożenia fryzury. Ja wychodzę do piekarni i wracając zastanawiam się, czy się rano rozczesałam.

Zawsze jednak podziwiam te kobiety, które zawsze mają ładnie ułożone włosy. Mówią, że nie zajmuje im to dużo czasu, bo metoda prób i błędów znalazły pasującą do nich fryzurę i opracowały sposób, jak to robić, by zajęło tylko chwilkę. Dla nich to jak dla mnie mycie zębów, poranna czynność robiona automatycznie.

Wiem, poświęcisz na to trochę czasu, żeby pooglądać fryzury, podpatrzeć na You Tube, jak się je układa. Ale to w końcu ma być Twoje hobby, a kobiece hobby zajmuje czas, no i pochłania.

kobiece hobby

tworzenie biżuterii

Nosisz biżuterię na co dzień, a może lubisz mieć coś wyjątkowego, gdy się gdzieś wybierasz? Biżuteria ozdobi nawet najprostsze ubranie. Dzięki niej wyglądasz niepowtarzalnie.

Z początku wydaje się trudne. Gdy jednak przełamiesz pierwszy trach i wybierzesz się do sklepu z koralikami, poczujesz ekscytację.

Za każdym razem, gdy wchodzę do takiego sklepu musze się mocno trzymać wcześniej założonego planu, żeby nie wykupić całego sklepu. Wszystkie koraliki sa takie kolorowe, tyle pomysłów nagle się pojawia.

Tak, przed wyprawą do sklepu planuje dokładnie, czy chcę zrobić wisiorek, bransoletkę, kolczyki, z jakich kolorów i do czego mi to będzie pasowało.

Z reguły też nie kupuję w internecie. Wolę na żywo, wtedy widzę prawdziwy kolor, jak wygląda pod słońce, no i jakiej jest wielkości.

Spędzam w takim sklepie sporo czasu, bo wiesz, to, że napisałam na kartce „jasno niebieskie koraliki” wcale nie znaczy, że będzie łatwo, bo ich rodzajów jest kilkanaście. Niesamowite jest to, że w żadnym ze sklepów nie pospieszano mnie, mogłam się kręcić, przykucać, zastanawiać. Ekspedientki najwyraźniej wiedzą, że to nie jest łatwy wybór.

W takim sklepie dostaniesz wszystko, co Ci będzie potrzebne: żyłki, gumki, zapinki, haczyki do kolczyków.

Własnoręcznie zrobiona biżuteria jest też idealnym pomysłem na prezent.

kobiece hobby

Jeśli nadal masz wątpliwość, czy te kobiece hobby są dla Ciebie, to o innych pasjach poczytasz we wpisie Lista hobby dla kobiety.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co daje wdzięczność
POBIERZ TERAZ GRATIS