fbpx
kreatywne prezenty
hobby,  spełniona

kreatywne prezenty – pomysły i korzyści

Jak kreatywne prezenty, ich wymyślanie i tworzenie wpływają na Ciebie? Poznaj 8 korzyści z tak spędzonego czasu i 51 pomysłów.

W poprzednim wpisie bardziej skupiłam się na pomysłach na kreatywne prezenty, które prawie nic nie kosztują. Inaczej mówiąc, były to korzyści głównie dla odbiorcy prezentu. Teraz powiem Ci, jakie z tego własnoręcznie robionego prezentu korzyści możesz mieć Ty.

Podstawowa korzyść – materialna jest Ci znana.

Tworząc coś sama, nie potrzebujesz markowej metki, żeby zobaczyć błysk w oku obdarowywanej osobie. Kreatywne prezenty to mniejszy wydatek od gotowych, musisz się tylko dobrze do nich przygotować.

Tworzysz kreatywne prezenty i pozbywasz się nadmiaru „przydasiów”.

Masz takie pudełko czy szufladę z przydasiami? Ja zbieram wstążki i torebki po prezentach, słoiki i pudełka w oryginalnym kształcie. Mam tez kolekcje papierów kolorowych, mazaków i farb. Czasem tego jest tak dużo, że przekładam z szuflady do szafki i myślę, czy tego nie zutylizować. Potem jednak trzeba szybko opakować prezent, a ja w swoich przydasiach mam wszystko.

Zrobienie własnoręcznie prezentu, to nie kupowanie drogich papierów i wydanie więcej niż na gotowy podarunek. Tworzenie to przede wszystkim korzystanie z tego, co już masz, to wykorzystywanie z głową. W ten sposób udoskonalasz swoją kreatywność.

Kreatywnie kreujesz kreatywne prezenty.

Ot taka zabawa słowna. Z moja siostrzenicą czasem bawimy się w wyszukiwanie jak najwięcej słów na ta samą literę. Ostatnio też czytałam książkę o rozwoju kreatywności. Jedno z jej zadań było wybrać jedną literę i stworzyć zdanie ze słów zaczynających się tylko na nią.

Myślisz sobie, że tylko przygotowujesz prezent, ale faktycznie robisz dużo więcej. Musisz wymyśleć co i z czego zrobić, jak poskładać. Rozwijasz swoją kreatywność i wyobraźnię. Kombinujesz, wpadasz na nowe, niestandardowe pomysły. Zadziwiasz sama siebie.

Z każdym prezentem coraz bardziej rozwijasz skrzydła. Tworzysz z coraz większą chęcią, bo masz jeszcze tyle pomysłów w zanadrzu.

Pokonujesz ograniczenia.

I zatrzymujesz się. Robiłam z papieru domek dla lalek. Zapragnęłam mieć tam dywaniki. Ale jak je zrobić? Wycięłam z gazety gotowy dywan i go trochę „potargałam”. Przyłożyłam do domku, nie wyglądało to dobrze. Poszukałam włóczki, wpisałam w YouTube jak zrobić małą serwetkę i zrobiłam dywanik.

Miałam potrzebę, nie miałam umiejętności. Dzięki pragnieniu dywanika, nauczyłam się szydełkować serwetkę.

Tworząc kreatywne prezenty, zdobywasz nowe umiejętności. Nie sprawiają Ci trudu, bo robisz je w konkretnym celu.

Radość procesu tworzenia.

Wchodzisz na Allegro, klikasz kup teraz i jedyna radość jaką masz, to odhaczenie z listy prezentu do kupienia i czekanie na paczkę w inPoście. W końcu ta ekscytacja, gdy pika Ci w telefonie, że paczka czeka na odebranie.

Radość z prezentów dla innych możesz sobie przedłużyć, tworząc je sama. Najpierw szukasz inspiracji, co zrobić, potem materiałów, przykładasz, przycinasz, szukasz idealnego kształtu. Ta radość może trwać kilka godzin, albo kilka tygodni, zależy ile czasu będziesz tworzyć. Wydaje Ci się długo?

To nie jest czas stracony, to czas najlepiej wykorzystany. Twoja wyobraźnia pracuje, skupiasz się na pozytywnych rzeczach i w końcu – myślisz o osobie, którą lubisz.

Kreatywne prezenty budują więzi.

Zaangażuj w proces tworzenia rodzinę lub bliską osobę, z którą razem wręczycie prezent. Wspólne tworzenie, jesteście ze sobą częściej, te rozmowy mimochodem, coraz lepsze rozumienie się. Podczas klejenia rozmawia się najlepiej, wiesz? Wspólnie dobieracie kolory i okazuje się, że macie więcej wspólnego niż przypuszczałyście.

Wspólne tworzenie kreatywnych prezentów to dobry czas, lepszy od wspólnego siedzenia przed telewizorem, ubogacacie się wzajemnie.

Oryginalny, nie podrabiany.

Kreatywne prezenty mają ta zaletę, że są niepowtarzalne. Co za tym idzie, nie muszą być idealne. Mogą być specjalnie niedociągnięte linie, specjalnie nierówno przycięty papier, specjalnie rozmazała się farba. A i tak ten prezent od Ciebie będzie jedyny w swoim rodzaju. Obdarowany doceni ilość włożonej w to pracy i kreatywność. Czy to w prezentach nie liczy się najbardziej?

Podkreślasz wyjątkowość obdarowywanego.

Komu jesteś w stanie poświęcić tyle czasu? Czy dla kogoś, kogo nie lubisz, byś się tak trudziła brudząc klejem, zbierając wycinki z podłogi? Pomyśl sama, jeśli poświęciłaś tyle czasu, to znaczy, że ten ktoś jest dla Ciebie wyjątkowy. To nie ten sam sms wysłany do 50 osób hurtem z życzeniami Wesołych Świąt i kiwającym pyskiem reniferem.

Myślę, że już wystarczająco Cię zmotywowałam do samodzielnego przygotowania prezentu.

Pobierz teraz PDF z 51 pomysłami na kreatywne prezenty i do dzieła.

nadzwyczajna Ela

.
pomysły na tanie prezenty

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co daje wdzięczność
POBIERZ TERAZ GRATIS