fbpx
niszowe hobby
hobby,  spełniona

niszowe hobby, czyżby? Jak pogłębiać swoją pasję?

Rozwiń swoje niszowe hobby, nic nie stoi na przeszkodzie. O mojej nowej roślinnej pasji i już-nie-irytujacych reklamach w internecie.

Kilka tygodni przed tym wpisem przygotowywałam wpis o hobby związanym z roślinami. Wiesz, bukiety, zioła, rośliny doniczkowe. Możesz zajrzeć tutaj do artykułu Kwiaty w domu i na balkonie. Jego przygotowanie kosztowało mnie wiele pracy – przyjemnej, na szczęście.

Przeszukiwałam internet, teksty polsko – anglojęzycznych ekspertów, grafiki. Nawet polubiłam kilka profili, zasubskrybowałam parę newsletterów roślinnych. Odkryłam tez nowe pojęcie, o którym wcześniej nie wiedziałam – domowa dżungla. I wcale nie chodzi tu o przedzieranie się przez sterty brudnych ubrań, naczyń i cały rozgardiasz małych mieszkań w blokowiskach. Domowa dżungla to dom z wieloma roślinami.

Jakie to piękne! Z przyjemnością oglądałam grafiki.

Potem oczywiście wszędzie widziałam reklamy profili hobbystycznych i sklepowych z roślinami doniczkowymi. Cały czas miałam je przed oczami i tak myślałam i oglądałam, aż zdecydowałam, że też chcę taka dżunglę. Kupiłam rośliny online. Wcześniej byłam nauczona, że rośliny kupuje się w kwiaciarni lub bierze szczepkę od znajomych.

Do głowy mi nie przyszło kupować przez internet. Ale ile tam w tych sklepach odmian roślin, każdy też dba, by opisać dokładnie charakterystykę i wymagania roślin. Moje decyzje były świadome, bo wybrałam rośliny do mieszkania takie jak moje – na wschód oraz filtrujące powietrze, bo mieszkam w centrum dużego miasta. Wyobraź sobie, jak bałam się, czy przeżyją przesyłkową podróż, ale wszystkie żyją do dnia dzisiejszego i maja kolejne zielone liście.

Im bardziej czegoś szukasz, tym więcej tego widzisz.

Nigdy wcześniej do głowy mi nie przyszło, ze może być tylu pasjonatów roślin w internecie, i to nie tylko zagranicznych, ale i naszych polskich. Że istnieją specjalne sklepy z ogromnym wyborem roślin.

Zaczęłam tez zwracać uwagę na rośliny w pracy, u znajomych, odróżniałam już gatunki i wiedziałam jakie rośliny mają wymagania. Mówię Ci, zupełnie inna, nowa bajka.

Nagle mój internet się zazielenił! Mieszkanie, też. Na zdjęciu poniżej widzisz nowe roślinki, które ze mną zamieszkały.

niszowe hobby

Ciekawa jestem, czy zwróciłaś na to uwagę?

Ilekroć szukasz czegoś w internecie, przez wyszukiwarkę, na Facebooku, Instagramie, to potem wszędzie wyskakują ci reklamy z tej branży. Dajmy na przykład książki, bo ja dużo czytam. Ostatnio szukałam jakiejś o pozytywnym myśleniu. Fakt, że zajęło mi jeden wieczór, żeby cos wybrać, ale potem przez kilka dni miałam wszędzie reklamy albo księgarni albo psychologów. Irytujące?

Może jednak nie tak bardzo. Wróćmy do rozwijania Twojej pasji. Jeśli interesujesz się czymś niszowym, to takie reklamy pokażą ci nieznane opcje, realizację Twojego hobby w sposób, o którym byś wcześniej nie pomyślała. Poznasz wiele profili osób, które się pasjonują tym samym, co Ty.

Tak samo było z moim wielkim, wydawałoby się nierealnym do spełnienia marzeniem. Im bardziej się wgłębiałam w tematy z nim związane, tym więcej materiałów widziałam wokół. Jakie było to nierealne marzenie, poczytaj we wpisie o spełnianiu nierealnych marzeń.

Takie reklamy również pomagają Ci pamiętać o Twojej pasji.

W bardziej zabiegane dni, gdy będziesz zmęczona i chciała bezmyślnie scrollować internet, on powie Ci, że Twoja pasja istnie, tu jest – „hallo, lepiej zanurz się w swoja pasję niż w bezdenny internet”.

Wiem, to tak dziwnie wychwalać reklamy, ale widzisz, w każdej rzeczy, wydarzeniu i tak samo w każdym człowieku, jeśli się dobrze przyjrzysz, znajdziesz jakąś cząstkę czegoś dobrego. Zmiana nastawienia opłaca się, zmniejsza poziom zdenerwowania.

Jedyne, co mnie jeszcze denerwuje w tych reklamach, że pokazują mi takie świetne produkty dopiero wtedy, gdy ja już dokonałam innego zakupu.

rozwijaj kreatywnie swoje niszowe hobby,

nad-zwyczajna Ela

niszowe hobby

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co daje wdzięczność
POBIERZ TERAZ GRATIS