fbpx
pomysły na tanie prezenty
hobby,  spełniona

Prezenty, które nic nie kosztują, a znaczą wiele.

Prezent, im droższy tym lepszy, czy Ty tez tak uważasz? Jeśli nie, to zapraszam po kreatywne, drogocenne w oczach obdarowywanego prezenty. Dar Twojego serca jest bezcenny.

Świętujemy urodziny, imieniny, rocznice. Chcesz dać coś osobie, której jesteś wdzięczna za pomoc. Boże Narodzenie – kumulacja zakupów. Prezenty, które nic nie kosztują są doskonałym rozwiązaniem.

Czy za każdym razem musisz wydawać pieniądze, aby sprawić komuś prezent?

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że tak. Bo jak dać prezent bez pieniędzy. Obecnie, to nawet jest wręcz odwrotnie – prezentem są same pieniądze lub karty prezentowe. Bardzo wygodnym prezentem i pewnie dlatego coraz bardziej popularnym.

Gdyby się jednak zastanowić głębiej, to prezenty, które nie kosztują pieniędzy mogą być cenniejsze od tych wartych fortunę.

Czujesz się nieswojo, że podarujesz komuś coś bez wartości pieniężnej? Umówcie się, że tym razem prezenty będą bezpłatne. Takie dodatkowe wyzwanie i kreatywna praca.

Przygotowywanie takich prezentów też bardziej łączy ludzi. Powinnaś poznać potrzeby obdarowywanego i poświęcić czas na przygotowanie prezentu, a potem na jego realizację.

Bon na Umycie okien

To pierwszy z pomysłów, które chcę Ci zaproponować.

Znasz osobę, która nie ma tyle zdrowia i kondycji, żeby umyć sobie okna? Są też tacy ludzie, którzy nie cierpią myć okien. Dla nich to tez będzie dobry prezent.

Często jest on bardziej cenny od pieniędzy. Za pieniądze można wynająć osobę sprzątającą, owszem. Ale jaki to komfort dla osoby, która nie lubi obcych w domu? Która by się źle czuła, że ktoś inny coś za nią robi? Że przecież nie powie: tu jeszcze poprawić trzeba…

Jeśli Ty będziesz myć to okna, przy okazji sobie porozmawiacie, stworzy się miła atmosfera. Na pewno potem zostaniesz poczęstowana małym co nieco lub chociaż ciepłą herbatą.

Na co mogłabyś wystawić Bon?

Pomyśl, co umiesz lub lubisz robić. Niekoniecznie Bon musi być wysiłkiem, a przyjemnością.

Przykładowe wzory bonów prezentowych dostępne w ebooku 51 pomysłów na prezenty, które (prawie) nic nie kosztują:

Bon na zaczytanie się

Sporo ludzi narzeka, że nie mają czasu na czytanie książek, a tak bardzo by chcieli. Znasz takiego ktosia? Obowiązki, codzienne rutyny, by na koniec dnia paść. Tylko okiem łypnie na półkę książek, które marzy mu się przeczytać.

To jest inny rodzaj Bonu. Nie ofiarowujesz nic konkretnego, tylko na danie komuś przestrzeni.

Jak to wygląda w konkrecie? Ugotujesz obiad, pomożesz w lekcjach, wyprowadzić psa na spacer, zrobisz zakupy, odwieziesz kogoś na zajęcia lub badani czy każda inna z życiowych czynności, którą osoba obdarowana wykonuje.

Warunek: W tym czasie, posiadacz Bonu nie wykonuje innych czynności, ale czyta książkę zaszywając się w przytulnym koncie.

Na Bonie warto dopisać ilość czasu, np. Bon na godzinne zaczytanie się.

Zastanów się, jak jeszcze możesz pomóc spełnić proste marzenia innych?

Kreatywne prezenty dla innych, a co z tego dla Ciebie? Przejdź do wpisu o 8 korzyściach z bycia kreatywnym.

Prezenty ręcznie robione

Lubisz gotować, a osoba obdarowywana nie przepada lub nie ma takich jak Ty umiejętności? Przygotuj jej cos pysznego. Do zjedzenia na bieżąco lub przetwory w słoiku.

Umiesz robić na drutach? Zrób coś przydatnego albo ładnego. Serwetka, podstawka do gorący garnek, co Ci tylko przyjdzie do głowy.

Chcesz więcej pomysłów na prezenty, które nic nie kosztują, a znaczą wiele?

Pamiętaj, aby prezent ładnie opakować. Wygląd zewnętrzy tutaj dużo daje.

W pliku znajdziesz też grafiki Bonów prezentowych.

Pozostałe prezenty fizycznie przewiąż chociażby kokardką.

nad-zwyczajna Ela

Przykładowe strony z ebooka 51 pomysłów na prezenty, które (prawie) nic nie kosztują:

Kategorie prezentów, które nic nie kosztują:

? BONY PREZENTOWE

? PREZENTY GRAFICZNE

? SMACZNE UPOMINKI

? PREZENTY RĘCZNIE ROBIONE

? PUDEŁKO lub SŁOIK DOBRYCH MYŚLI

oraz

10 gotowych dwustronnych bonów prezentowych.

Zapraszam Cię z otwartym umysłem do ebooka pełnego inspiracji najpiękniejszych prezentów, najpiękniejszych, bo osobistych.

.
pomysły na tanie prezenty

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co daje wdzięczność
POBIERZ TERAZ GRATIS