fbpx
stwórz swój pozytywny świat
małe kroki,  świadoma

stwórz swój pozytywny świat już dziś

Stwórz swój pozytywny świat. Otaczaj się pozytywnymi ludźmi, szukaj dobrych zainteresowań, skoncentruj się.

Zacznę dziś cytatem. On najlepiej oddaje to, czym się chcę dziś z Tobą podzielić. Jego autorem jest poeta, myśliciel, powieściopisarz, żyjący w XIX wieku – Ralph Emerson.

„Człowiek jest tym,

o czym przez cały dzień myśli”

Każdy nauczyciel języka obcego mówi, że najlepszym sposobem jest wyjechać do kraju danego języka. Jeśli nie możesz, to chociaż otocz się danym językiem. Przewracasz oczami, czy myślisz, że to prawda?

Angielski tu, angielski tam, nie da się o nim zapomnieć. Siadasz na chwilę w fotelu, a obok na stoliku zeszyt ze słówkami, trochę jak wyrzut, więc bierzesz i przeglądasz. W końcu to tylko 5 minut. Jeśli się naprawdę otoczysz materiałami do nauki języka lub innymi materiałami, z zakresu których wiedzę chcesz poszerzyć, po kilkunastu dniach zaczniesz o nich myśleć cały czas.

Tak samo jest w przypadku każdej innej sytuacji.

Jestem pewna, że znasz takie powiedzonko: „co z oczu, to z serca”

Uwielbiasz seriale lub horrory? Oglądasz jeden odcinek, drugi, wciągasz się. Pokazują Ci się zwiastuny kolejnych filmów i już wiesz, co będziesz robić jutro. Kiedy się zreflektujesz, że czas przelatuje Ci między palcami, że czegoś Ci w życiu brakuje? Bo ile możesz czasu żyć życiem fikcyjnych postaci z ekranu?

Jeśli czujesz, że coś zbyt zajmuje Twoje myśli, a nie przynosi żadnej korzyści, lub wręcz przeciwnie wzbudza w Tobie podenerwowanie, zrób sobie od tego detoks. Przestań obserwować niektóre profile, nie wchodź na związane z tym strony.

Życie nie znosi pustki

Co z tego, że postanowisz sobie już nie oglądać serialu, jak i tak wieczorem sięgasz po pilot i pierwszy na myśl Ci przyjdzie oczywiście ten serial, w który już obiecałaś się nie wkręcać. Znajdź sobie inne zajęcie, jakie masz hobby? Co konstruktywnego Cię interesuje? Czytasz książki? Szydełkujesz? Piszesz pamiętnik? Wybierz coś, co choćby było przejściowe, przekieruje Twoje myśli. Jak nie masz pomysłu, to przygotowałam dla Ciebie listę hobby.

Kto z kim przestaje, takim się staje

Tak, kolejne powiedzonko. W pracy, jak to w pracy ludzie są różni. Jeśli zatrzymywałam się na pogawędkę z tymi, którzy lubią plotkować, sama po krótkim czasie inaczej patrzyłam na ludzi i widziałam nowe tematy do obgadania.

Zmień otoczenie, jeśli widzisz, że czujesz się przy nich jak w tanim serialu z życia wzięte. Idź do ludzi, którzy inspirują się nawzajem, mówią o dobrych sprawach, cieszą się wzajemnymi sukcesami, a nie podcinają skrzydła i nogi.

Jakiś czas temu chodziłam na zajęcia taneczne. Poznałam wielu nowych ludzi, rozmowy toczyły się wokół tańca, scen i przedstawień. Takie rozmowy rozpogadzały nasze myśli, motywowaliśmy się i inspirowaliśmy. To było piękne i tak bardzo różne od tego, jak się czułam podczas pogawędek w pracy.

Z kim czujesz się dobrze, rozmawiają, a z kim jesteś spięta? Twoje ciało czuje podświadomie, co jest dla Ciebie dobre, a co mniej.

Myśl dobre myśli – stwórz swój pozytywny świat

Codziennie rano wstajesz, przez kilka miesięcy jeszcze jest ciemno za oknem. Poranna bieganina, śniadanie, autobus, praca, zakupy i dom. Ogólnie brzmi mało porywająco.

Budzisz się i leniwie przeciągasz, wszystko masz opracowane co po kolei i to zapewnia sprawne wyjście z domu. Dobrze, że jest autobus, a nie uciekł, a nawet jakby uciekł, to na szczęście będzie następny. W pracy masz z kim pogadać, zadania sprawiają, że czas szybko leci. Kupujesz świeże warzywa na ulubioną sałatkę z porów.

Jak to brzmi?

Ten sam dzień, te same czynności, ale patrzysz na nie w inny sposób.

Pozytywny świat to nie wielkie działania, ekscytujące atrakcje i sławni przyjaciele. Twój pozytywny świat to dach nad głową, ludzie, do których się uśmiechasz, pogadasz, obiad, który smakuje, ciekawa książka. Spróbuj już dziś żyć szczęśliwiej. Sprawdź wpis Jak poprawić swój stan.

Stworzenie pozytywnego świata, to też używanie pozytywnych słów. Zapraszam Cię, poznaj pozytywne słowa i pozytywne emocje.

życzę Ci szczęśliwego dnia i dobrych decyzji

nad-zwyczajna Ela

stwórz swój pozytywny świat

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co daje wdzięczność
POBIERZ TERAZ GRATIS