fbpx
pojsc krok dalej
małe kroki,  świadoma

Zawsze możesz pójść o krok dalej

Robisz to, co trzeba w życiu, robisz to dobrze. Gdyby tak pójść o krok dalej? Jedna więcej uprzejmość, miły, drobny gest. Wiesz, jak tym możesz zmienić czyjeś życie?

.

Słowa, które wzmacniają moją determinację

Są takie słowa, które chodzą za mną już długo, wzmacniają mnie, gdy chcę się poddać. Nie pozwalają pójść na łatwiznę. Wiem, jest mnóstwo cytatów. W internecie przewinęło mi się ich, można powiedzieć, miliony. Z reguły nie mam do nich pamięci. Jednak te słowa jakoś zapadły mi w sercu:

„Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali” św. Jan Paweł II

Tramwaj zmienił trasę, czyli o tym, kto uznał, by pójść o krok dalej.

Zmiana sezonu, zmiana komunikacji miejskiej. Znasz to? Co rusz jakieś niespodzianki.

Tramwaj, którym jeżdżę do pracy, akurat zmienił znacząco trasę. Zamiast jechać cały czas prosto, bardzo szybko odbijał w boczną ulicę, z której nie było możliwości przesiadki w inne tramwaje.

Przeczytałam o tej zmianie i wzięłam ją pod uwagę, jadąc w poniedziałkowy poranek do pracy. Wsiadłam w tramwaj. Przystanek przed nową trasą, pani tramwajarz wyszła do pasażerów i poinformowała: „proszę państwa, tramwaj ma nową trasę, teraz będzie skręcać”. Powtórzyła kilkakrotnie, upewniając się, że większość usłyszy. Wiesz, część ludzi zrobiła wielkie oczy, część się obudziła przez to zamieszanie i prawie połowa wysiadła.

Co łączy cytat z historyjką?

Czy pani tramwajarz musiała to zrobić? Przecież mogła po prostu jechać swoją trasą i się nie przejmować. W końcu o zmianie trasy słychać było od kilku dni. Na przystankach też wiszą nowe rozkłady. Zrobiła więcej, niż od niej się wymagało. Ile ją to kosztowało? Niewiele, tylko wstanie z siedzenia maszynisty. Co zyskała? Sama nic. Zobacz jednak ilu ludziom uratowała dzień.

Jak to jest, gdy nagle autobus czy tramwaj pojadą niespodziewanie inną trasą? Jak jesteś podirytowana, że się spóźnisz, że na styk, że będziesz musiała się przesiadać?

Zrób dziś to małe więcej, niż to minimum, które robisz codziennie, po prostu pójść o krok dalej.

Jak pójść o krok dalej?

Jak najprościej. Nie potrzebujesz wkładać w to wielkiego wysiłku. Wystarczy małe działanie, uważność.

Żeby zauważać więcej, zwracaj uwagę na to, co dzieje się wokół Ciebie. Nawet napisałam wpis, o tym, jak być tu i teraz, gdy Twoje myśli są rozbiegane, a także drugi, o sposobach na życie teraźniejszością.

życzę Ci szczęśliwego dnia,

nad-zwyczajna Ela

pójść o krok dalej

Pobierz grafikę klikając prawym przyciskiem myszki, a następnie wybierz „zapisz obraz jako …”.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co daje wdzięczność
POBIERZ TERAZ GRATIS